Акција

ПAKET
Масло и Филтер за Масло за MERCEDES C200 75kw, 102кс, од 02/2001 до 12/2007 год. (W/S203)

3.520 ден 2.990 ден

Пакетот содржи: 7л. масло и 1 филтер за масло

7л. – PETRONAS SYNTIUM 5W-40 3000 AV
Спецификации: API SN; ACEA C3
Одобренија: MB 229.51; BMW Longlife 04; VW 502 00/505 00/505 01; Porsche A40; Renault RN0700/ RN0710

Филтер за масло: CLEAN FILTER – ML 479/A
Висина (мм): 115, Пречник 1 (мм): 64, Пречник 2 (мм): 31, Изведба на филтер: Уложак филтер

SKU: P020 Категории: ,
Оди на лентата со алатки