Акција

ПAKET
Масло и Филтер за Масло за MERCEDES C220 CDI 105kw, 143кс, од 03/2001 до 08/2007 год. (203.204; 203.207)

3.520 ден 2.990 ден

Пакетот содржи: 7л. масло и 1 филтер за масло

7л. – PETRONAS SYNTIUM 5W-40 3000 AV
Спецификации: API SN; ACEA C3
Одобренија: MB 229.51; BMW Longlife 04; VW 502 00/505 00/505 01; Porsche A40; Renault RN0700/ RN0710

Филтер за масло: CLEAN FILTER – ML 479/A
Висина (мм): 115, Пречник 1 (мм): 64, Пречник 2 (мм): 31, Изведба на филтер: Уложак филтер

SKU: P023 Категории: ,
Оди на лентата со алатки