Акција

ПAKET
Масло и Филтер за Масло за MERCEDES E200 CDI 100kw, 136кс, од 06/2006 до 12/2009

4.020 ден 3.400 ден

Пакетот содржи: 7л. масло и 1 филтер за масло

7л. – PETRONAS SYNTIUM 5W-30 5000 DM
Спецификации: ACEA C3 / API SN/CF
Одобренија: MB229.51, BMW LL-04, Dexos 2, MB229.31, VW 505 01

Филтер за масло: CLEAN FILTER – ML 479/A
Висина (мм): 115, Пречник 1 (мм): 64, Пречник 2 (мм): 31, Изведба на филтер: Уложак филтер

SKU: P027 Категории: ,
Оди на лентата со алатки