Акција

ПAKET
Масло и Филтер за Масло за MERCEDES E270 CDI 130kw, 177 кс, од 03/2002 до 06/2005 (211.016)

3.520 ден 2.990 ден

Пакетот содржи: 7л. масло и 1 филтер за масло

7л. – PETRONAS SYNTIUM 5W-40 3000 AV
Спецификации: API SN; ACEA C3
Одобренија: MB 229.51; BMW Longlife 04; VW 502 00/505 00/505 01; Porsche A40; Renault RN0700/ RN0710

Филтер за масло: CLEAN FILTER – ML 479/A
Висина (мм): 115, Пречник 1 (мм): 64, Пречник 2 (мм): 31, Изведба на филтер: Уложак филтер

SKU: P026 Категории: ,
Оди на лентата со алатки