Акција

ПAKET
Масло и Филтер за Масло за HONDA JAZZ II 1.2 i-DSI 57kw, 78кс, од 03/2002 год.

2.290 ден 1.940 ден

Пакетот содржи: 4л. масло и 1 филтер за масло

4л. – PETRONAS SYNTIUM 5W-30 5000 DM
Спецификации: ACEA C3 / API SN/CF
Одобренија: MB229.51, BMW LL-04, Dexos 2, MB229.31, VW 505 01

Филтер за масло: JAPANPARTS – FO 410S
Должина (мм): 86, Внатрешен навој (мм) – M20 x 1,5 mm, надворешен пречник (мм) – 65, внатрешен пречник (мм) – 62, Изведба на филтер: филтер со навој;

SKU: P029 Категории: ,
Оди на лентата со алатки