Акција

PETRONAS SELENIA GOLD 10W-40 (3 литри)

1.390 ден 1.180 ден

Оваа цена е за 3 литри во пакување од 2+1 литар!

SELENIA GOLD e синтетички производ дизајниран да ги задоволи сите барања на бензински и дизел мотори. Овој гладијатор има формула која обезбедува целосна заштита на моторот и висока ефикасност на сите работни температури.

Технички податоци:

  • ACEA A3/B3/B4
  • API SM / CF
  • MB 229.1
  • VW 502.00 and 505.00
SKU: M018 Категории: ,
Оди на лентата со алатки