Акција

PETRONAS SYNTIUM 5W-30 5000 XS

1.880 ден 1.600 ден

Petronas Syntium 5000 е со максимални перформанси на целосно синтетичко мултиградно моторно масло.

Ова масло има формула со синтетичка основа и уникатни адитиви кои обезбедуваат термичка и оксидациска стабилност што го намалува задебелувањето на маслото на високи температури, како и одлична контрола и намалување на абењето на моторот.

Се препорачува за употреба во сите патнички автомобили. Погодно е за API SL, SJ, SH, SG мотори.

 

Карактеристики:

 

  • Одлична економичност на горивото;
  • Целосна заштита во екстремни услови на возење, што го продолжува работниот век на моторот;
  • Го штити моторот од саѓи и наслаги;
  • Одлично палење на ладниот мотор – минимално абење на палење;

Спецификации: API SN / CF; ACEA C3

Одобренија и дозволи: MB 229.51; BMW Longlife 04

Во согласност со барањата: MB 229.31; Dexos 2; VW 505 01

SKU: M004 Категории: ,
Оди на лентата со алатки