Акција

PETRONAS SYNTIUM 5W-40 3000 E

1.760 ден 1.490 ден

Опис

Погодно е за сите типови мотори на патнички автомобили, Mercedes-Benz и BMW мотори, вклучително и бензински и дизел мотори без филтер за честички на дизел, како и кај современи автомобили опремени со систем за вбризгување на гориво, систем со повеќе вентили, со турбо-полнач или механички супер-полнач, кои работат во најтешки услови.

Карактеристики:

  • Висока заштита при абење на сите компоненти на моторот подложена на подмачкување под различни услови;
  • Одлични перформанси на моторот и намалена потрошувачка на нафта;
  • Компатибилен со сите типови мотори.

PETRONAS Syntium 3000 E ги исполнува барањата на новите генерации на бензински и дизел мотори, од која било марка и производител.

Спецификации: API SN/CF; ACEA A3/B4

Одобренија: MB 229.5; BMW Longlife 01; VW 502 00/505 00; Porsche A40; Renault RN0700/ RN0710

Ги исполнува барањата за GM-LL-B-025

SKU: M011 Категории: ,
Оди на лентата со алатки