Акција

PETRONAS SYNTIUM 7000 0W-40

1.900 ден 1.600 ден

Опис

Специјалната формула за масло предвидува:

  • висок степен на заштита на моторот од абење, чија стапка значително ги надминува барањата на новите стандарди API SN, дури и во екстремни временски услови;
  • својства што овозможуваат ладен почеток, обезбедуваат заштита за неговите компоненти и економичност на горивото;
  • спречување на јаглеродни наслаги на клипот;
  • висока економичност на горивото.

Карактеристики:

Во споредба со стандардните производи на пазарот, моторното масло PETRONAS Syntium 7000 0W-40, како резултат на развојот на напредни технологии, претставува чекор кон иднината.

Карактеристики на маслото:

Спецификации: API SN; ACEA A3/B4

Одобренија: MB 229.5; BMW Longlife 01; VW 502 00/505 00; Porsche A40; Renault RN0700/RN0710

SKU: M003 Категории: ,
Оди на лентата со алатки